Evropská cena za lidové umění
Cimbálová muzika Javorník byla Nadací Fridricha von Schillera oceněna Evropskou cenou za lidové umění.Mediální prezentace:

       rozhlasové nahrávky
       televizní filmy
       CD, MG


 
úvod | o nás | hudba | diskografie | kontakty |
NA VALAŠSKÉM 
BÁLE
VONIČKA PÍSNÍ Z VÝCHODNÍ MORAVY

PŘES HORY, PŘES DOLY JAVORNÍK 1950-2000

ZVANÍ K JESLIČKÁM SETKÁNÍ

Vážení folklorní přátelé, příznivci muziky Javorník milovníci moravských lidových písní.

Dovolte, abychom Vám představili 6 CD s nahrávkami cimbálové muziky "Javorník - Brno".

Vonička písní z východní Moravy - jsou to známé písně z Valašska a ze Slovácka. Přispívají k dobré náladě a věříme, že si je budete zpívat s námi.

Přes hory, přes doly - je CD na kterém jsou nahrávky, které vznikly v Českém rozhlase v Brně.Jak říká náš dlouholetý přítel Jaromír Nečas - je to "rodinné stříbro muziky", to nejlepší z nejlepšího, co kdy muzika Javorník vytvořila.

Na valašském bále - se jmenuje nosič na kterém jsou valašské písně a tance, tak jak se kdysi na bálech zpívaly a tancovaly a dnes se opět zásluhou našich muzikantů, zpěváků a zpěvaček tančí a zpívají.

Javorník - Brno, hudební profil muziky - první půle tohoto CD je sestavena z nahrávek uchovaných v archivu brněnského rozhlasu. V druhé části jsou snímky z roku 2000. Ty již vznikly zásluhou mladé muziky Javorník.

Zvaní k jesličkám - brněnský Javorník je znám tím, že pravidelně od roku 1987 pořádá vánoční koncerty. Moravské koledy jsou to největší bohatství, které nám naše lidová kultura nabízí.

Setkání - v roce 2005 muzika Javorník vytvořila zatím poslední CD, kde své dlouholeté přátele přesvědčuje, že muzikanti i s přibývajícími šedinami, nezanevřeli na svoje instrumenty a stále hrají pro radost svoji i publika jak doma tak i v zahraničí.

Zapomeňte nyní na starosti všedních dnů, zaposlouchejte se do našich lidových písní, poseďte u skleničky dobrého moravského vína a buďte v pohodě.